Pomoc

1. Krótki przewodnik po stronie Alt.pl

2. Jak się zarejestrować i dlaczego warto?

3. Problemy z poprawnym wyświetlaniem się strony

4. Zgłaszanie niewłaściwych treści na naszej stronie

5. Jak usunąć konto?

6. Alt.pl dla urządzeń mobilnych

7. Dodatkowa pomoc i odpowiedzi na inne pytania

 

 

1. Krótki przewodnik po stronie Alt.pl

 

W tym miejscu przedstawiamy i opisujemy pokrótce wszystkie elementy strony Alt.pl. Mamy nadzieję, że dzięki niniejszemu przewodnikowi będą mogli Państwo jeszcze efektywniej wykorzystać nasz serwis internetowy i w prosty sposób znaleźć w nim wszystkie interesujące Państwa informacje.

 

a) W lewym górnym rogu znajduje się logo Alt.pl oraz motto serwisu Promocja, Biznes, Inwestycje - Alternatywnie.  Każdorazowo po kliknięciu w nasze logo lub na nasze hasło, zastaną Państwo przeniesieni na stronę główną strony Alt.pl.

 

b) W prawym górnym rogu znajdują się dwie opcje: Zaloguj się oraz Załóż konto. Jeśli już posiadają Państwo konto w naszym serwisie, wystarczy wówczas kliknąć na pierwszy z tych odnośników i się zalogować. Wejście w drugi z nich pozwoli Państwu na rejestrację na stronie Alt.pl. Jeśli zaś są już Państwo zalogowani, wówczas w prawym górnym rogu ukazuje się komunikat powitalny: Witaj [nazwa użytkownika] a obok przycisk służący do wylogowania się z naszego serwisu, czyli Wyloguj się.

 

c) Poniżej znajduje się menu górne a w nim następujące opcje:

 • Informacje - znajdą tu Państwo szczegółowe wiadomości dotyczące serwisu Alt.pl oraz jego misji;
 • Uwagi prawne - informacje na temat praw autorskich, polityki prywatności oraz zasad panujących na stronie Alt.pl;
 • Pomoc - ten właśnie dział, gdzie obecnie Państwo się znajdują, a gdzie opisujemy w jaki sposób poruszać się po naszym serwisie;
 • Kontakt - nasze informacje kontaktowe oraz formularz do kontaktu z nami
 • Mój profil - opcja dostępna tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych użytkowników, znajdują się w niej wszystkie szczegóły dotyczące Państwa konta w naszym serwisie oraz możliwości zarządzania tym kontem, zmiany ustawień itp. Niezalogowani użytkownicy nie mogą skorzystać z tej opcji.

 

d) Na najważniejszym miejscu strony znajduje się menu główne a w nim następujące opcje:

 • ABC INWESTYCJI - w tym miejscu zajmujemy się kompleksowo tematyką inwestycji, zarówno ich pozyskiwania, jak i rozsądnym lokowaniem funduszy. Po najechaniu kursorem na tę opcję, rozwija się kolejne menu. Dostępne są w nim opcje: Artykuły, gdzie publikujemy teksty informacyjne, polemiczne i eseje autorstwa naszych współpracowników; Poszukiwanie inwestycji, gdzie zamieszczona jest na bieżąco aktualizowana baza odnośników do rozmaitych podmiotów zajmujących się finansowaniem projektów oraz pomagających znaleźć inwestora (dla poszukujących inwestora); Centra obsługi inwestora, gdzie znajduje się lista wszystkich centrów obsługi inwestora w Polsce oraz instytucji wspierających te centra (dla inwestorów); Edukacja i szkolenia to część serwisu Alt.pl, w której publikujemy informacje dotyczące instytucji, projektów czy programów o charakterze szkoleniowym i edukacyjnym, z zakresu ekonomii, biznesu, prowadzenia przedsiębiorstwa oraz wszelkich innych dziedzin, mających bądź mogących mieć znaczenia przy prowadzeniu działalności gospodarczej; Słownik pojęć, gdzie w jasny i przystępny sposób wyjaśniamy pojęcia często spotykane przy tematyce inwestycyjnej, biznesowej i promocyjnej.
 • INFORMACJA i PROMOCJA - tutaj przedstawiamy wybrane materiały promocyjne oraz informacyjno-promocyjne naszych klientów. Wszystkie materiały mają wysoką wartość merytoryczną, a także zostały zweryfikowane pod kątem ich wiarygodności. Można tu znaleźć wiele ciekawych ofert, przeznaczonych nie tylko dla dużych inwestorów, ale także dla mniejszych podmiotów a nawet dla osób prywatnych, np. turystów, pacjentów, hobbystów itp. Wszystkie oferty wyświetlane są na tej i na kolejnych stronach, towarzyszy im duża nazwa podmiotu oraz jego baner. Po klinięciu na nazwę lub baner przeniesieni zostają Państwo na stronę z daną ofertą. Oferty dostępne na tej stronie można wyszukiwać na różne pod kontem ich lokalizacji. Służy do tego umieszczona po lewej stronie specjalna wyszukiwarka.
 • OGŁOSZENIA - część przeznaczona na ogłoszenia drobne naszych użytkowników. Wyświetlają się one według daty publikacji, kliknięcie na każde z nich powoduje przeniesienie do konkretnego ogłoszenia. Publikacja ogłoszeń w naszym serwisie jest całkowicie bezpłatna, podobnie zresztą jak możliwość odpowiedzi na nie. Wystarczy się zarejestrować, zalogować i wypełnić a następnie wysłać prosty formularz ogłoszeniowy dostępny na tej stronie pod przycikiem Dodaj ogłoszenie. Jeśli użytkownik nie jest zalogowany, wówczas po naciśnięciu tego przycisku zostanie przeniesiony do strony, na której może się zarejestrować. Wszystkie ogłoszenia dostępne na tej stronie można wyszukiwać na różne pod kontem ich lokalizacji oraz kategorii. Służy do tego umieszczona po lewej stronie specjalna wyszukiwarka.
 • NASZE BLOGI - obszar naszych blogerów. Znajdują sie tu wysokiej klasy blogi współpracowników serwisu Alt.pl, poświęcone rozmaitym zagadnieniom związanym bezpośrednio z tematyką strony, czyli przede wszystkim promocji, różnym aspektom inwestycji, ekonomii, biznesu itp. Nasi zalogowani użytkownicy mają możliwość komentowania wpisów na wybranych blogach.
 • FORUM - forum dyskusyjne strony Alt.pl. Zapraszmy tu wszystkich Państwa, którzy chcą porozmawiać z innymi użytkownikami naszego serwisu lub zadać pytanie. Forum jest regularnie przeglądane przez naszych pracowników, którzy próbują odpowiadać na Państwa wpisy na bieżąco. Na forum pisać mogą jedynie zalogowani użytkownicy. Forum można przeszukiwać na podstawie słów kluczowych za pomocą dostępnej wyszukiwarki, znajdującej się po lewej stronie ekranu.
 • WSPÓŁPRACA i REKLAMA - publikujemy tu aktualne informacje dotyczące możliwości współpracy z nami, czyli przede wszystkim oferty pracy, stażów oraz praktyk zawodowych a także informacje dla osób zainteresowanych publikacją ofert w naszym serwisie.

 

e) Poniżej menu głównego wyświetlane są banery informacyjno-promocyjne naszych klientów oraz partnerów. Kliknięcie w dany baner powoduje przejście do strony z konkretną ofertą, która znajduje się również w dziale INFORMACJA i PROMOCJA.

 

f) Poniżej banera znajduje się krótka wiadomość powitalna naszego serwisu.

 

g) Pod nią dostępne są skróty popularnych artykułów publikowanych w naszym serwisie, dalej losowe hasło ze słownika prostych terminów ekonomicznych, poniżej ostatnio dodane ogłoszenia drobne oraz wpisy na forum. Kliknięcie na fragment każdego z tych materiałów powoduje przeniesienie do jego pełnej wersji na stronie Alt.pl

 

h) Po wejściu na stronę pierwszy raz, na samej górze, znajdą Państwo informacje dotyczące plików cookie. Informacja ta wyświetlana jest tylko przy pierwszej wizycie a kliknięcie w dowolny element strony automatycznie ją zamyka. Publikacja tej informacji jest wymagana przez prawo.

 

2. Jak się zarejestrować i dlaczego warto?

 

Zarejestrowani i zalogowani użytkownicy serwisu Alt.pl mają dostęp do wielu opcji, z których nie mogą korzystać inni. Przede wszystkim, mogą tworzyć nowe tematy i odpowiadać w istniejących na forum, dodawać ogłoszenia, komentować blogi naszych autorów, kontaktować się z innymi użytkownikami przez naszą stronę, aktywnie wpływać na treści zamieszczane w serwisie Alt.pl a także edytować i zmieniać ustawienia swojego profilu. Wkrótce wprowadzimy kolejne możliwości dostępne dla zarejestrowanych i zalogowanych użytkowników. Dlatego zachęcamy Państwa do przyłączenia się do naszej strony już teraz.

 

Proces rejestracji jest bardzo prosty. Wystarczy kliknąć w odnośnik Załóż konto dostępny na stronie głównej a następnie wypełnić wymagane pola formularza, czyli wybrać swoją nazwę użytkownika (login), hasło, podać prawidłowy adres e-mail oraz opcjonalnie podać miejsce zamieszkania, imię, nazwisko i numer kontaktowy. Po kliknięciu przycisku Utwórz konto, jeśli dane były wprowadzone poprawnie, przesłany zostanie na podany adres e-mail link aktywacyjny, który należy klinąć, aby dokończyć proces rejestracji. Od tej pory mogą się już Państwo logować i aktywnie uczestniczyć w życiu strony Alt.pl. Jeśli w formularzu pojawiły się błędy, zostaniecie o tym Państwo poinformowaniu i poproszeni o ich skorygowanie w czasie procesu rejestracji. Jeśli chcą usunąć Państwo wszystkie dane wprowadzone w formularzu, wystarczy kliknąć na przycisk odświeżający stronę, wówczas dane formularza znikną.

 

3. Problemy z poprawnym wyświetlaniem się strony

 

Nasza strona została zoptymalizowana, aby wyświetlać się poprawnie w większości przeglądarek internetowych a jej kod jest zgodny ze standardem HTML 4. Niekiedy jednak może się okazać, że doświadczą Państwo problemów podczas korzystania z naszego serwisu i nasza strona nie będzie się właściwie wyświetlać. Przyczyną może być Państwa przeglądarka nieobsługująca niektórych elementów naszego serwisu. W takim wypadku prosimy o sprawdzenie czy Państwa przeglądarka ma włączoną obsługę javy, javascript oraz czy akceptuje pliki cookies. Opcje te są niezbędne dla prawidłowego wyświetlania serwisu Alt.pl. Może się jednak zdarzyć, że zaistnieje jakiś błąd po stronie naszego serwera albo nawet na samej stronie. W takim wypadku uprzejmie prosimy o kontakt z nami oraz opisanie problemu, ewentualnie załączenie zrzutu ekrany. Będziemy niezwykle wdzięczni za każdą informację o problemie z właściwym wyświetlaniem się naszej strony. Informacje o tym, w jaki sposób się z nami skontaktować podane są w zakładce Kontakt.

 

4. Zgłaszanie niewłaściwych treści na naszej stronie

 

Jeżeli znajdą Państwo jakieś niewłaściwe, np. niezgodne z prawem treści na stronie Alt.pl, uprzejmie prosimy o pilny kontakt z nami. Informacje o tym, w jaki sposób można się z nami skontaktować podane są w zakładce Kontakt. Dokładamy wszelkich starań, aby możliwie szybko reagować na wszelkie tego typu zgłoszenia i jesteśmy wdzięczni naszym użytkownikom za zwracanie uwagi na wszelkie niewłaściwe, w tym niezgodne z prawem treści, jakie mogą pojawić się na naszym serwisie. W zgłoszeniu bardzo prosimy o podanie odnośnika do Państwa zdaniem niewłaściwych treści a także o szczegółowe opisanie, na czym polega problem ze zgłaszaną treścią, np. naruszenie praw autorskich, dobrego imienia osób trzecich itp. Ponieważ pewną część treści serwisu Alt.pl tworzą sami użytkownicy, np. umieszczając wpisy na forum lub komentarze do blogów, dlatego nie zawsze jesteśmy w stanie na bieżąco ich monitorować i podejmować stosownych reakcji, jeśli ich treść jest niewłaściwa. Tym bardziej prosimy wówczas Państwa o bezzwłoczny kontakt z nami.

 

5. Jak usunąć konto?

 

Gdyby z jakichś powodów zdecydowali się Państwo na trwałe usunięcie konta z naszego serwisu, wówczas prosimy o kontakt z nami przez opcję Kontakt . W takim wypadku prosimy napisać po prostu, że chcą Państwo usunąć swoje konto ze strony Alt.pl. W ciągu najbliższych 2 tygodni administrator serwisu spełni Państwa życzenie i konto zostanie trwale usunięte. Wkrótce też wprowadzimy bardziej rozwiniętą możliwość kontaktu z nami dostępną w zakłace Mój profil.

 

Jednocześnie chcielibyśmy zwrócić Państwu uwagę, że wraz z usunięciem konta, skasowane zostają z systemu wszelkie dane osobowe z nim powiązane. Prosimy również pamiętać, iż usunięcie konta jest nieodwracalne. Oznacza to brak możliwości przywrócenia konta oraz jego ustawień w przyszłości. 

 

6. Alt.pl dla urządzeń mobilnych

 

Serwis Alt.pl jest w pełni dostosowany do prawidłowego wyświetlania się na urządzeniach mobilnych (m. in. na smartfonach, tabletach, phabletach itp.). Wygląd strony w wersji mobilnej różni się jednak nieco od jej postaci dla urządzeń stacjonarnych. Zasadniczą i w zasadzie jedyną zmianą jest postać menu głównego. Otóż nie wyświetla się ono w tradycyjnej postaci na małych ekranach (poniżej 480px). Dla urządzeń mobilnych menu główne serwisu integruje się z menu telefonu. Wprowadziliśmy takie rozwiązanie, aby ułatwić Państwu nawigację. Proszę kliknąć na swoim urządzeniu mobilnym menu ABC INWESTYCJI a urządzenie pokaże wówczas całe menu, zarówno w poziomie jak i w pionie. Mamy nadzieję, że to rozwiązanie umożliwi Państwu jeszcze wygodniejsze korzystanie z serwisu Alt.pl

 

7. Dodatkowa pomoc i odpowiedzi na inne pytania

 

Jeżeli nie znaleźli Państwo na tej stronie wszystkich odpowiedzi na nurtujące Państwa pytanie dotyczące serwisu Alt.pl, jeżeli chcielibyście Państwo zadać pytania dodatkowe oraz uzyskać jeszcze bardziej szczegółowe informacje, uprzejmie prosimy o kontakt z nami i dokładne opisanie problemu. Spróbujemy odpowiedzieć najszybciej jak to możliwe. Informacje o tym, w jaki sposób się z nami skontaktować podane są w zakładce Kontakt - zazwyczaj na wszelkie zapytania odpowiadamy w przeciągu 24-48 godzin, tylko w wyjątkowych sytuacjach czas ten może się wydłużyć.