Płeć a inwestycje

Witam wszystkich, Przeczytałem właśnie artykuł o kobietach w biznesie na alt.pl http://alt.pl/artykuly/na-przekor-statystykom-dlaczego-warto-stawiac-na-k i nasunęło mi się pytanie. Czy taka inwestorka preferowałaby inną kobietę jako projektodawcę? Czy mężczyzna ma szansę na wsparcie anielicy biznesu, krótko mówiąc. Jeśli musiałaby wybierać spośród mężczyzny i kobiety, to kierowałaby się płcią?

Andrzej Dembiński
 28 sierpnia 2014 12:26  Odpowiedzi: 7
 Wyświetleń: 1006

 Zaloguj się by móc odpowiadać na posty.

Andrzej, jeżeli starałbyś się o dofinansowanie w ramach programu wspierającego przedsiębiorczość kobiet, to Twój projekt musiałby w jakiś sposób wiązać się z tą kwestią, nie ma wątpliwości. To, czy sam jesteś mężczyzną, czy kobietą, nie ma znaczenia, jeśli gotów byłbyś prowadzić działalność gospodarczą nakierowaną w jakiś sposób na rozwój przedsiębiorczości kobiet, np. serię szkoleń dostosowanych do potrzeb matek z dziećmi. Albo film poruszający problem przemocy w rodzinie, gwałtów itp. Natomiast, kiedy starasz się o pozyskanie anielicy biznesu, musisz przede wszystkim udowodnić jej, że na Twoim pomyśle da się zarobić. Sprawa płci jest moim zdaniem czymś zanadto rozdmuchiwanym i myślenie o tym to czysta strata czasu. Lepiej więcej czasu poświęcić na analizę finansową biznesplanu ;)

#84

Olga Michalczyk
 28 sierpnia 2014 12:32

Wszystko zależy od projektu. Niektóre są skierowane wyłącznie do kobiet i jest to powiedziane otwarcie. Wtedy najpierw radzę ci się poddać operacji zmiany płci, apotem aplikować :D

#85

Patrycja Strzemieniecka
 28 sierpnia 2014 12:34

Nie zgadzam się z poprzednikami. Tak jak niektórzy inwestorzy-mężczyźni wolą pracować z mężczyznami, tak samo kobieta może woleć pracować z kobietami. Nic się nie da z tym zrobić, możesz co najwyżej mocno starać się podczas prezentacji, aby przekonać inwestorkę, że jest inaczej.

#86 , odpowiedź na #85

Jan Buczek
 28 sierpnia 2014 12:37

Można co najwyżej przed rozmową porządnie się umyć, zrobić manicure i wyprasować garnitur, może wtedy zwiększysz swoje szanse ;) A tak na serio, to anioł czy anielica może znielubić cie od pierwszego wejrzenia i to nie będzie miało żadnego związku z tym, czy w rubryczce płeć wpisujesz m czy k... kierowanie się takimi preferencjami świadczy o małym profesjonalizmie.

#87 , odpowiedź na #86

Weronika Łazowicz
 28 sierpnia 2014 12:41

Weronika, może to i mało profesjonalne, ale się zdarza, tak jak dziewczyna z dekoltem i w mini zdobywa czasem pracę zamiast tej ubranej normalnie, ale zdolniejszej.

#88 , odpowiedź na #87

Patrycja Strzemieniecka
 28 sierpnia 2014 12:43

Na takiego pracodawcę szkoda tracić czas. Pewnego dnia mogłabym zapomnieć o dekolcie i z miejsca dostać wymówienie :D

#89 , odpowiedź na #88

Weronika Łazowicz
 28 sierpnia 2014 12:44

Anielica biznesu nie musi sprzyjać kobietom. Jeśli pracuje od lat w świecie biznesu, pracując głównie z mężczyznami, to możliwe, że chce tak pracować dalej.

#90 , odpowiedź na #89

Michał Glinka
 28 sierpnia 2014 12:47