program dla absolwentów "Pierwszy biznes - Wsparcie na starcie"

Cześć, właśnie skończyłam studia (kosmetologię) i chchciałabym w niedalekiej przyszłości otworzyć własny gabinet kosmetyczny. Koleżanka dała mi namiary na program "Pierwszy biznes - Wsparcie na starcie". Zanim się zdecyduję, chciałam jednak spytać o opinie ekspertów o tym programie, proszę o szczere do bólu odpowiedzi :) Pozdrawiam, Luiza

Luiza
 29 września 2014 12:33  Odpowiedzi: 5
 Wyświetleń: 1963

Zaloguj się by móc odpowiadać na posty.

W tym roku oferta jest lepsza niż w poprzednich latach. BGK oferuje nawet do 74 tys. zł pożyczki. Tylko pamiętaj, że aby skorzystac z takiej pozyczki, musisz byc bezrobotna.

Sebastian Wąsowicz
 29 września 2014 12:38

Program jest znacznie bardziej elastyczny niż w poprzednich latach. Nie zdawałem sobie prawy, że kosmetologia to rzeczywiście już kierunek studiów (za moich czasów czegoś takiego nie było), jednak na wszelki wypadek dodaję, że "Wsparcie na starcie" ma być od 2014 r. skierowane również do bezrobotnych absolwentów szkół średnich (do 4 lat od ukończenia). Pamiętaj, aby nie przegapić startu nowego programu, który ma zostać inaugurowany na przełomie października i listopada.

Mirosław Nowak
 29 września 2014 12:43

Wiecie, ile wynosi oprocentowanie pożyczki? Nie mogę tego znaleźć na stronie głównej

#133 , odpowiedź na #132

Luiza
 29 września 2014 12:46

Pani Luizo, córka mojego kolegi otrzymała w zeszłym roku dofinansowanie w wysokości 28 tys. zł na założenie własnego gabinetu dentystycznego. Dziewczyna zaraz po skończeniu studiów nie mogła sobie na to pozwolić, a tak dziś jest dobrze propsperującą dentystką. Na spłatę pożyczki ma 7 lat(do tego dochodzi również możliwość rocznej karencji w spłacie kapitału). Oprocentowanie wynosi 0,69% w skali roku. To całkiem korzystna oferta, na pewno warto spróbować.

#134 , odpowiedź na #133

Michał Kozłowski
 29 września 2014 12:52

Mój kumpel założył w ten sposób własny klub fitness. Najpierw dostał pierwszą podstawową pożyczkę na to, aby biznes w ogóle wystartował. Potem jeszcze 20 tys na zatrudnienie pracowników. Wiedzie mu się średnio, ale to wynika ze spraw osobistych ;) Ja bym na Twoim miejscu wziął tę pożyczkę, ewentualnie przejrzyj jeszcze ofertę inkubatorów przedsiębiorczosci.

#135 , odpowiedź na #134

hirohito45
 29 września 2014 12:58