„Włam się do mózgu” – Radosław Kotarski

Ta książka odpowiada między innymi na te pytania:

  • Jak zastosować w praktyce przebadane naukowo metody skutecznego uczenia się?
  • Dlaczego pamiętamy tak mało informacji ze szkoły?
  • Z jakich metod i nawyków absolutnie nie korzystać przy nauce czegokolwiek?
  • Kiedy jest dobry czas na naukę?
  • Dlaczego nie powinniśmy uciekać przed uczeniem się – nawet w dorosłym życiu?

Już ponad 181 000 sprzedanych egzemplarzy!

59,90 

Co jeśli większość metod, których używamy do uczenia się jest kompletnie bezużyteczna? Dlaczego pamiętamy tak mało informacji ze szkoły? Czas to zmienić!

Radek Kotarski wziął pod lupę setki naukowych artykułów i książek, a następnie przeprowadził na sobie serię eksperymentów, aby sprawdzić przeróżne metody uczenia się. Wszystko po to, aby wytypować skuteczne techniki, za pomocą których można w nowoczesny i przyjemny sposób zdobywać wiedzę lub umiejętności. To one będą prawdziwymi wytrychami, którymi włamiemy się do naszych mózgów! W końcu przez całe życie mamy jeszcze sporo do zapamiętania.

Co mówią czytelnicy?

PosmakSzczęścia (lubimyczytac.pl)
Dzięki niej w dziewięć miesięcy opanowałam język francuski od zera do poziomu B1 oraz język hiszpański do poziomu A2. Zaczęłam się ich uczyć w tym samym momencie, bardziej skupiając się na języku francuskim, jednak mimo wszystko jestem pod ogromnym wrażeniem skuteczności metod zawartych w książce. Teraz wiem, że w nauce czegokolwiek, w moim przypadku języków, kluczową kwestią są metody poznawcze i naukowe, a nie ”talent”, bo nie uważam, żebym miała do tego jakieś niesamowite, wrodzone zdolności.

Zarooba (lubimyczytac.pl)
Zbiór najważniejszych metod uczenia się. Wszystko podparte badaniami. Dobrze napisane. Pan Radek jak zwykle w formie.

oskar_przygoda (lubimyczytac.pl)
Świetna pozycja, otwierająca oczy jak zły poziom nauczania jest przedstawiany w szkołach tj. zakuć zdać zapomnieć… Dzięki tej książce można wpłynąć na efektywność swojego nauczania, najlepszą reklamą książki jest sam autor który w bardzo krótkim czasie nauczył się języka szwedzkiego i zdał egzamin potwierdzający tę umiejętność. Polecam.