„Inaczej” – Radek Kotarski

Książka „Inaczej. Jak pracować mniej, ale lepiej i przyjemniej” to:

  • metody oparte na pracach badawczych i eksperymentach naukowych, a nie na czyimś widzimisię, „bo u mnie działa” lub na szkodliwych tezach pseudocoachów;
  • wiele możliwych dróg do dobrego ogarniania pracy, które dobierzesz do swojego charakteru i preferencji;
  • zmiana sposobu myślenia, że lepsze efekty wymagają ciężkiej harówki i żmudnych godzin spędzonych w pracy (nie, nie wymagają);
  • metody pasujące do polskiej rzeczywistości;
  • podsumowania rozdziałów, które ułatwią zastosowanie rekomendowanych zmian w praktyce;
  • wyraźnie oddzielone doświadczenia autora z opisywanymi metodami, które pomogą ci łatwiej odnieść treść książki do swojego życia.

Już ponad 40 000 sprzedanych egzemplarzy!

59,90 

To właśnie w pracy spędzisz większość swojego świadomego, dorosłego życia. Mimo tego nikt cię do tego nie przygotowuje – nie uczy skutecznych i przebadanych naukowo metod dobrego ogarniania tego, co będziesz miał do zrobienia. Efekt? Mnóstwo stresu związanego z codzienną robotą. Czas to zmienić, bo da się pracować… INACZEJ!

Radek Kotarski przeanalizował tysiące prac naukowych, aby wyłuskać z nich zweryfikowane informacje, dzięki którym lepiej zorganizujesz sobie dzień, znajdziesz większą motywację, skutecznie zrealizujesz swoje cele, stworzysz dobre nawyki, a do tego wszystkiego będziesz wiedział kiedy i jak wykroić czas dla siebie.

Co mówią czytelnicy?

Koni (lubimyczytac.pl)
(…) “Inaczej” to przewodnik po odpowiednim organizowaniu sobie pracy dla każdego, niezależnie od stażu lub umiejętności organizacji sobie pracy. Osoby bardziej doświadczone mogą utwierdzić się w dobrych nawykach i poznać nowe techniki, osoby zaczynające swoją karierę nauczą się stąd schematów pracy. Trudno jest też zarzucić Radkowi brak rzetelności, o czym świadczy zarówno bardzo rozbudowana biografia, przydatna, jeśli jakiś temat bardziej Cię zainteresuje, jak i zmierzenie się z mitami coachingu, ich rozpracowanie i doprecyzowanie. (…)

mszatilo (lubimyczytac.pl)
Bardzo udana książka Radka Kotarskiego. Temat produktywności, chociaż nie nowy, został omówiony dogłębnie, z wykorzystaniem źródeł naukowych i w wyjątkowo strawnej formie okraszonej dowcipami. Szczególnie do gustu przypadł mi układ treści podzielony na jedenaście rozdziałów, z których każdy dotyczył innego tematu. Była to pierwsza książka Autora jaką przeczytałem, ale przy najbliższej okazji przeczytam inne.

Dezyderata (lubimyczytac.pl)
(…) Nie ma tutaj powtarzanych wszędzie praktycznie identycznych porad tzw. “pseudocoach’ów” (bez obrazy oczywiście dla osób, które jako coache pracują rzetelnie, z wykorzystaniem badań i nauki), na które wielu z nas reaguje przewróceniem oczami. Kotarski powołuje się na ogromny szereg źródeł naukowych, robi solidną selekcję mitów i faktów w tematyce rozwojowej, a przede wszystkim nie stara się zapewnić o jednej, sprawdzonej u wszystkich “metodzie na sukces” – podaje nam szereg narzędzi, z których warto wypracować własny system działania w oparciu o rzetelną wiedzę. (…)