Inwestuj w książki: Rozwój osobisty

W dzisiejszych czasach rozwój indywidualny ma ogromny wpływ na nasze życie codzienne: zarówno rodzinne, towarzyskie, uczuciowe, jak i zawodowe. Samodoskonalić się można na wielu płaszczyznach i na wiele różnych sposobów. Jednym z nich jest czytanie książek o rozwoju osobistym i motywacji. Oczywiście samo przeczytanie nawet kilkunastu książek nie wystarczy, dopóki nie wyciągniesz z nich wniosków oraz nauk dla siebie i nie zaczniesz wdrażać je we własne życie.

Jednakże literatura może okazać się milowym krokiem do tego, by poznać ścieżki, którymi warto kroczyć oraz ślepe zaułki, jakie lepiej omijać szerokim łukiem. Dzięki tej wiedzy łatwiej będzie wprowadzić zmiany, które poprawią jakość Twojego życia i dzięki którym będziesz bardziej szczęśliwy i usatysfakcjonowany z tego, w jakim miejscu w Twoim życiu aktualnie się znajdujesz. 

Książki o rozwoju osobistym pomogą Ci zrozumieć mechanizmy stojące za różnymi zachowaniami, postawami czy emocjami. Świadomość ich istnienia może pomóc nie tylko samemu czytelnikowi, ale również innym osobom z jego najbliższego otoczenia. 

Jeśli widzisz, że ktoś z Twojej rodziny lub przyjaciół nie jest w stanie zmienić pracy, na którą cały czas narzeka lub nie potrafi się motywować, przez co wszystkie jego postanowienia to szereg frustracji i kolejnych rozczarowań, możesz rozważyć zakup książki o rozwoju osobistym i motywacji na prezent – nawet bez okazji! Książki wydawnictwa Altenberg znajdziesz w księgarni internetowej Alt.pl.

Jaką książkę wybrać? Trendy i mody versus Twoje potrzeby

Szukasz motywującej książki? Rozwój osobisty to Twój konik i chcesz powiększyć zbiory z tej tematyki? Półki w księgarniach uginają się od tego typu tytułów, więc nic dziwnego, że możesz mieć wątpliwości, po który z nich sięgnąć. Zastanawiasz się, która książka może Ci się naprawdę przydać? 

Przede wszystkim pomyśl o tym, przed jakim wyzwaniem stoisz, jaki obszar swojego życia chcesz rozwinąć albo jaki problem chcesz rozwiązać – czy to w życiu prywatnym czy zawodowym. Wybór książki powinien być bowiem dostosowany do Twoich potrzeb, a nie do aktualnie „modnych” tematów czy chodliwych autorów. Dzięki temu kluczowi będziesz czytać je z większym zainteresowaniem, a przede wszystkim – skorzystasz z zawartych w nich informacji w praktyce! Dokładnie z tego samego powodu trudno jest o stworzenie jakiegokolwiek rankingu książek o rozwoju osobistym i motywacji. Ten zawsze będzie zależny od indywidualnych zainteresowań autora.

Godne polecenia książki: rozwój osobisty

Współczesny świat wymaga od nas ustawicznego rozwoju, pozyskiwania nowych umiejętności i poszerzania swojej wiedzy. Dzieje się tak od lat dziecięcych do starości – szczególnie w kontekście zmieniających się co i rusz nowych technologii.

Szukasz efektywnych sposobów na naukę? Techniki, które stosowałeś do tej pory, rodziły w Tobie więcej frustracji oraz rozgoryczenia niż satysfakcji i przyrostu wiedzy? W takim razie sięgnij po książkę Radosława Kotarskiego pod tytułem „Włam się do mózgu”. Jej lektura zrywa ze znanym i znienawidzonym przez wszystkich uczniów wkuwaniem na pamięć kolejnych stron z podręczników.

Autor – znany jako prowadzący kanał na YouTubie „Polimaty”, prowadzący program „Podróże z historią”, a także popularyzator nauki – zapoznał się wnikliwie z aktualnym stanem wiedzy dotyczącej skutecznego uczenia się i zebrał je w przystępnej formie w swojej książce. Rozwój osobisty, którego bardzo ważnym elementem jest zdobywanie wiedzy, dotyczy przecież każdego z nas. Z tego powodu „Włam się do mózgu” może być świetnym prezentem nie tylko dla siebie, ale i dla rodzeństwa, przyjaciela czy partnera.

Warto podkreślić, że Radek Kotarski przetestował rekomendowane przez psychologów kognitywnych metody nauki na własnej skórze. W ciągu 6 miesięcy nauczył się od podstaw języka szwedzkiego, którego znajomość na poziomie średniozaawansowanym potwierdziły jego wysokie wyniki w międzynarodowym egzaminie. Posiłkując się tą samą metodologią, stał się również certyfikowanym sędzią piwnym PSPD.

Radek Kotarski napisał również „Inaczej”. Książka ta podpowiada, jak pracować w sposób bardziej efektywny, satysfakcjonujący, a także dopasowany do naszej osobowości. Tematy, które podejmuje twórca „Polimatów”, to m.in. organizacja pracy, wyznaczanie i osiąganie celów, prokrastynacja, motywacja, zarządzanie czasem, a także rozpraszacze. Wszystko jak zawsze – bazuje nie tylko na indywidualnych doświadczeniach autorach, ale przede wszystkim na badaniach naukowych z całego świata. 

Szukasz innej, interesującej i przydatnej książki? Rozwój osobisty to prawdziwa kopania wartościowych pozycji. Na uwagę (szczególnie dla ludzie młodszych lub na początku swojej drogi) zasługuje m.in. „Zdolny do wszystkiego”. Tomasz „Gimper” Działowy (twórca kanału „Gimper” i autorskiego talk-show „Lekko nie będzie”) skupił się również na rozwoju zawodowym i kariery w Internecie. W swojej książce poruszył temat budowy własnej marki osobistej, profilów w mediach społecznościowych, tworzenia sieci kontaktów, researchu w Internecie czy nauki nowych umiejętności.

Czy wystarczą książki? Rozwój osobisty w akcji

Czy wystarczą książki? Rozwój osobisty w akcji

Wciąż masz wątpliwości, czy książki o rozwoju osobistym i motywacji mogą w ogóle wnieść coś wartościowego do Twojego życia? Jesteś sceptyczny wobec tak aktywnych w mediach społecznościowych „kołczów” od wszystkiego? Być może padłeś ofiarą jednego z mitów wokół rozwoju osobistego. Najwyższy czas się z nimi zmierzyć!

Chyba najbardziej rozpowszechnionym jest ten, który spłyca całą metodologię pracy nad sobą do pozytywnego myślenia i powtarzania po kilka razy dziennie sentencji w stylu „Możesz wszystko”, „Jesteś zwycięzcą” albo „Bądź optymistą” niczym magicznego zaklęcia albo mantry.

Tymczasem praca nad sobą wymaga działania – a nie wyłącznie imaginacji i projektowania w głowie wizji idealnego siebie. Owszem, wszystko zaczyna się w głowie, ale pamiętaj – to dopiero pierwszy krok do zmiany. Póki nie zaczniesz działań, nie zmieni się nic. 

Szukasz dobrej książki o rozwoju osobistym? Wejdź na Alt.pl i znajdź coś dla siebie! Nigdy nie jest za późno na pracę nad sobą i czerpanie z życia większej satysfakcji.