Księgarnia internetowa – póki nie można kupić szczęścia, czytaj książki!

W Alt.pl doskonale wiemy, że książki to źródło szczęścia. Jak to możliwe? Czytanie to jedna z najbardziej rozwijających i pozytywnie wpływających na kondycję psychiczną oraz umysłową człowieka czynności. Dlaczego? Powodów jest całkiem sporo. 

Po pierwsze – czytanie poprawia pamięć. Jak wskazują naukowcy, czynność ta wzmacnia połączenia pomiędzy neuronami w mózgu i przyczynia się do powstawania nowych. Jeśli regularnie kupujesz książki w księgarni internetowej (a potem rzecz jasna czytasz je od deski od deski), działasz profilaktycznie przeciwko chorobie Alzheimera, a Twój mózg – mówiąc najkrócej – wolniej się starzeje. Można więc powiedzieć, że czytanie jest niczym najlepszy krem antyoktydacyjny i przeciwstarzeniowi dla naszego umysłu. Brzmi super, prawda?

To nie wszystko! Kiedy oddajemy się lekturze, stajemy się zdecydowanie bardziej spokojni. Wystarczy kilka minut, a nasze serce zaczyna bić wolniej, a ciśnienie tętnicze – spadać. Zdecydowana większość z nas żyje w mniejszym lub większym stresie spowodowanym najróżniejszymi czynnikami. Jak zatem możemy wnioskować z analizy wielu badań, nawet najtańsza księgarnia internetowa może „wypisać receptę na uspokojenie skołatanych nerwów” w postaci wciągającej Cię opowieści zamkniętej w twardej lub miękkiej oprawie. 

Tania księgarnia internetowa – droga do poznania świata i siebie samego

Każdy fan książek wie doskonale, że czytanie niesamowicie pobudza wyobraźnię. W przeciwieństwie do oglądania filmów czy seriali, tutaj „obrazy” malujemy my sami. Nawet czytając identyczny opis bohatera czy wydarzenia, każdy wyobrazi sobie nieco inny wizerunek osoby czy kawałka świata przedstawionego przez autora. I to jest piękne w czytaniu! 

Jeśli z kolei – bardziej niż po beletrystykę – lubisz sięgać po tzw. literaturę faktu, wiesz dobrze, że te książki otwierają Ci oczy na nowe sprawy i zwiększają Twoją wiedzę o świecie. Czytając wywiady, masz okazję poznać historię ludzi, których być może nigdy nie spotkałbyś w swoim życiu. A nawet jeśli minąłbyś ich kiedyś na ulicy lub poznał w pracy, nie oznacza to wcale, że od razu podzieliliby się z Tobą swoimi, nierzadko intymnymi, historiami. 

A co z poznawaniem innych krajów? Każdy czytelnik wie, że najtańsza księgarnia internetowa może być równocześnie najtańszym biurem podróży. Oczywiście fajnie byłoby zobaczyć odległe zakątki świata samemu, jednak zapoznawanie się ze spisanymi i sfotografowanymi relacjami z podróży jest naprawdę nienajgorszym substytutem.

To samo zresztą tyczy się książek popularnonaukowych czy praktycznych poradników. Autorzy zdobywają tę wiedzę latami, czytelnik zaś ma możliwość znalezienia odpowiedzi na ciekawe lub ważne pytania w ciągu kilku czy kilkunastu wieczorów. 

Dobra książka to niezastąpiony towarzysz w czasie podróży, długich zimowych wieczorów czy wyczekiwania w kolejkach w mniej lub bardziej lubianych placówkach publicznych. Na szczęście dłużące się minuty przestają być problemem, kiedy sięgniesz po lekturę. 

Jak więc widać, księgarnia internetowa to nie tylko wygodny i szybki sposób zakupów. To miejsce, z którego każdy może wybrać dowolny fragment rzeczywistości (albo fikcji), by poznać go bliżej i wyciągnąć z lektury cenne nauki.

Dlaczego warto kupować w księgarni internetowej?

Trudno kwestionować korzyści płynące z czytania. Ale dlaczego kupując książki, warto robić to w księgarni internetowej? Tu ponownie warto wspomnieć o kilku czynnikach. Po pierwsze, jest to naprawdę wygodne. Przeglądasz pozycje w najbardziej pasującej Ci chwili – bez względu na dzień czy godzinę. Jeśli więc jesteś zapracowaną osobą, która nie ma czasu na chodzenie po księgarniach stacjonarnych, może być to dla Ciebie najlepsza opcja. 

W zaciszu własnego domu możesz też na spokojnie zapoznać się z recenzjami książek i opiniami na ich temat, zanim jeszcze za nie zapłacisz. To bardzo ważne – nie tylko kiedy kupujesz je dla siebie, ale może przede wszystkim wtedy, kiedy chcesz sprezentować je rodzinie lub przyjaciołom.

W przypadku zakupów online nie martwisz się również odległością od księgarni – co jest szczególnie ważne w przypadku czytelników z małych miasteczek czy ze wsi. Zresztą, nawet w większych miastach nigdy nie masz pewności, czy znajdziesz interesującą Cię pozycję. W księgarni internetowej na bieżąco możesz sprawdzać stany magazynowe i dostępność poszczególnych tytułów.

W przypadku książek z wydawnictwa Altenberg poszukiwania książek w innych tanich księgarniach – internetowych czy stacjonarnych – są z góry skazane na porażkę. Dlaczego? Ponieważ nigdzie indziej ich nie znajdziesz.
Alt.pl jest wyłącznym dystrybutorem tytułów wydawanych w wydawnictwie Altenberg. 

praca w księgarni internetowej

Najlepsza jest książka… najtańsza? Księgarnia internetowa z misją

Kolejnym aspektem jest cena. Książka, której poszukujesz w dużej sieci księgarskie, nie zawsze jest aż tak tania. Księgarnia internetowa nierzadko oferują bardziej konkurencyjne ceny lub czasowe promocje na wybrane pozycje lub konkretną liczbę książek w koszyku. 

Jest jednak jeszcze jedna rzecz, którą warto wziąć pod uwagę, a o której nie wszyscy wiedzą. Bywa, że niska cena produktu to efekt niskiego wynagrodzenia dla twórcy. Wydawnictwo Altenberg i księgarnia internetowa Alt.pl docenia ich pracę, oferując im godne ich zaangażowania honoraria. To bardzo ważne, ponieważ zapewnia duży poziom zaufania i zdecydowanie bardziej satysfakcjonującą dla obu stron współpracę.

A co z kosztami wysyłki? W Alt.pl zawsze w okresie premiery danej książki bierzemy je na siebie. To zatem nie tylko idealny moment na zaoszczędzenie, ale również otrzymanie autografu od autora lub autorki.

Choć wydaje się to niewiarygodne w dzisiejszych czasach – kupowanie książek to swego rodzaju luksus, na który nie każdy może sobie pozwolić. Z pewnością dotyczy to wielu polskich dzieci, które nie mają możliwości nawet zjeść ciepłego posiłku w ciągu dnia, a co dopiero mówić o kupowaniu książek czy zabawek. 

Szukasz wartościowego prezentu dla siebie lub bliskich Ci osób? Odwiedź księgarnię internetową Alt.pl i zafunduj sobie godziny intelektualnej przyjemności. Uwaga, czytanie uzależnia!